Lazdijų rajono kaimo bendruomenių atstovai dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje

Baigiantis vasarai, Lazdijų krašto bendruomenių atstovai, po Dzūkijos VVG vėliava, vyko į Baltijos jūros pakrantę. Ten, rugpjūčio 21-23 dienomis, šurmuliavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) sąskrydis. Sąskrydis skirtas Tautodailės metams paminėti.

Penkti metai iš eilės atvykome garsinti Lazdijų kraštą, įsikūrėme stovykloje ,,Žilvitis“, Karklėje. Šiais metais Lazdijų kraštą atstovavo 60 aktyviausių žmonių iš  Barčių, Gegutės, Kučiūnų, Salų, Metelių, Stebulių ateities, Teizų kaimo ir kitų kaimų, Krikštonių, A. Kirsnos, Kuklių ir Veisiejų bendruomenių. Svetingai sutikti, įsikūrėme ir nudundėjome prie jūros, kur mėgavomės karšta saule ir šiltu vandeniu.

Antrą dieną Barčių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Janavičiūtė, tradiciškai visus pažadino grikių košės kvapu. Skaniai pavalgę, mankštinomės su visais kartu ir maudėmės jūroje. Draugiškai įsirengę savo bendruomenių kiemelį, pasipuošę  ir pasirengę, sulaukėme iškilmingo LKBS sąskrydžio atidarymo. Oras nelepino antrąją dieną, bet bendruomeniečių lietus neišgąsdino. Dzūkijos VVG kiemelyje Metelių kaimo bendruomenė kvietė visus keliauti ,,Piliakalnių keliu“, Barčių kaimo bendruomenė virė savo garsiąją grybų sriubą, Gegutės bendruomenė didžiavosi savo auksarankių merginų pagamintais darbais: nertomis rankinėmis, įvairiai išgraviruotomis pjaustymo lentelėmis, namuose pagamintų prieskonių gausa ir kitais įvairiais dirbiniais. Gegutės bendruomenės jaunosios dalyvės mokė rišti šiaudų sodus. Tautodailininkė Danutė Juškienė mokė rišti paveikslus. Visi grožėjosi Krikštonių ir Veisiejų moterų austais divonais ir juostomis, o jau Kučiūnų moterų sūriai, lašinukai, Stebulių ateities bendruomenės šakočiai, Teizų kaimo ir kitų kaimų bendruomenės duona, niekas negalėjo atsispirti šiems skanėstams.                                                                                                                                                  Kuklių, Salų ir Teizų kaimo ir kitų kaimų bendruomenės atstovai sudarė Lazdijų komandą, dalyvavusią varžytuvėse „Stiprūs, greiti, gražūs, protingi, kūrybingi“ ir užėmė garbingą I- ją vietą. Merginų komanda iš Gegutės ir Teizų kaimo ir kitų kaimų bendruomenių dalyvavo kūrybinėse varžytuvėse ir statė pilį iš smėlio. Dar dvi komandos ( Teizų kaimo ir kitų kaimų ir Stebulių ateities bendruomenių) dalyvavo Druskininkų VVG organizuotose įvairiose rungtyse ir laimėjo Druskininkų verslininkų įsteigtus prizus. Vieni kitus pakeisdami savo kiemelyje, aplankėme ir kitus kiemelius, dalyvavome jų edukacijose, skanavome kulinarinio paveldo valgius. Užmezgėme naujas ir naudingas pažintis, pasisėmėme patirties.

Vakarop laukė smagioji dalis – eisena prie jūros „Linkėjimai Lietuvai ir pasauliui“. Toliau vyko baltas vakaras – Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių ir ne tik atlikėjų koncertas bei jaunimo kolektyvų pasirodymai, kur pasirodė ir mūsų rajono Teizų bendruomenės folklorinis šokių kolektyvas.

Jūroje sūrų prakaitą nuplovę, rinkomės į Subatvakarį „Ant bangos“.

Paskutinę sąskrydžio dieną pusryčiams kvepėjo Aštriosios Kirsnos bendruomenės verdama charčio sriuba.                                                                                                                                                           

Kupini įspūdžių, naujų pažinčių, idėjų bendruomeninėms veikloms grįžome į mielą savą Lazdijų kraštą.

Nuoširdi padėka gerbiamai merei Ausmai Miškinienei ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijai už skirtus du autobusus ir sudarytą galimybę visiems norintiems nuvykti dalyvauti sąskrydyje.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų facebook puslapyje:https://www.facebook.com/photo?fbid=1059409851140119&set=pcb.1059411487806622