Vyko mokymai "Bendruomeninio ir socialinio verslo kūrimas"

Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG) įgyvendina projektą ,,Lazdijų rajono kaimo plėtros strategija 2016-2023 metams“ (paramos sutarties  Nr. 42VS-KA-15-1-06693) ir organizvo dviejų dienų mokymus. Į mokymus buvo pakviesti dalyvauti potencialūs vietos projektų pareiškėjai. Mokymų tema  "Bendruomeninio ir socialinio verslo kūrimas". Mokymus vedė lektorius Žilvinas Gelgota.

 

Pirmą dieną (spalio 6d.) vyko išvažiuojamieji mokymai į Klaipėdos rajoną. Klaipėdos rajone aplankėme keletą bendruomenių, kurios yra įkūrusios bendruomeninį verslą. Tų bendruomenių atstovai pristatė savo vykdomas veiklas.

-  Vėžaičių bendruomenė. Vėžaičiuose įkurtas modernus konferencijų centras, kuriame organizuojami aukšto lygio seminarai, tarptautinės konferencijos, mokymai bendruomenės nariams, miestelio gyventojams, mokslininkams, ūkininkams, rajono kaimo bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms. Projekto metu atliktas patalpų remontas, įrengtos dvi modernios konferencijų salės (130 ir 20 vietų), patalpa kavos pertraukėlėms, drabužinė ir administracinis kabinetas.)

- Brožių kaimo bendruomenė. Brožių kaimo bendruomenė papasakojo apie įkurtą bendruomenės verslą- išvežiojamąjį maitinimą, apie jo vykdomas veiklas. Aplankėme ir jų virtuvę. Projekto metu buvo suremontuotos patalpos ir įsigyta virtuvės įranga. 

- Veiviržėnų amatų centras. Mokymų dalyviai dalyvavo dvejose edukacijose t.y. lėlių gamyba be adatos ir pynimas iš odos (apyrankės). Po edukacijų šio centro vadovė papasakojo apie vykdomos įvairias veiklas: pristatomos septynios skirtingų amatų edukacinės programos. Kiekviena programa pritaikyta skirtingo amžiaus žmonėms – programos vaikams, programos jaunimui ir suaugusiesiems, senjorams. 

Amatų centro veikloje kviečiami dalyvauti Klaipėdos rajono amatininkai ir tautodailininkai, organizuojami edukaciniai renginiai, mugės, seminarai, nuolatos naudojamasi sukurta erdve.

Grįštant namo dar aplankėme keletą Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių ir susipažinome su jų vykdoma veikla.

Lankėmės Gižų kaimo bendruomenėje, bendruomenės pirmininkė pristatė bendruomenės veiklą. Bendruomenėje vyksta  įvairūs renginiai, rengiamos parodos, literatūrinės popietės, popietės moterims, popietės – viktorinos vaikams, įvairios paskaitos, projektų pristatymai, mokymai, poilsio vakarai bendruomenės jaunimui, labdaros vakarai – koncertai, skirti sergantiems ar negalią turintiems vaikams, papasakojo apie organizuojamas įvairias edukacijas

Taip pat dar lankėmės Karalkrėslio kaimo bendruomenėje kurioje yra įkurta kepyklėlė. Bendruomenės pirmininkė papasakojo apie kepamus gaminius ir gaminių relizaciją. Savo produktus parduoda mugėse, turguje, vietoje. Projekto metu sukurtos 2 darbo vietos. Taip pat visiems dalyviams įteikė po savo kepyklėlės dovanėlę.

Antrą dieną (spalio 19 d.) jau vyko praktiniai mokymai (Lazdijuose). Mokymų metu aptarėme pirmos dienos mokymų, Klaipėdos rajono bendruomenių, veiklas. Aptarėme ką galėtume pritaikyti savo bendruomenėse, ką galima būtų padayti kitaip. 

Aptarėme kiekvienos bendruomenės verslo idėjas. Visi mokymų dalyviai noriai dalijosi savo idėjomis ir aktyviai diskutavo apie jų įgyvendinimo galimybes.