Lazdijų rajono bendruomenių atstovai sėmėsi gerosios patirties Kauno rajone

1

Vasario 25 d. Dzūkijos VVG kartu su A.Kirsnos, Žagarių, Stebulių ateities, Senųjų Šeštokų, Gegutės, Varnėnų, Seirijų, Metelių „Tarp Dusios ir Metelio“, „Galsto“ bendruomenių atstovais vyko semtis gerosios patirties į Kauno rajoną. Kauno rajono vietos veiklos grupė sudėliojo maršrutą taip, kad pamatytume kuo daugiau skirtingų organizacijų, bendruomenių bei verslo projektų.

Pirmiausia aplankėme Ežerėlio bendruomenę kurioje yra įsikūrę sveikatos namai, jaunimo ir suaugusių ugdymo centras. Bendruomenės pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė mums papasakojo apie jų vystomą socialinį verslą. Bendruomenės patalpos sutvarkytos Kauno rajono vietos veiklos grupės ir Kauno r. savivaldybės lėšomis, taip pat bendruomenė iš  projekto įsigijo sveikatinimo įranga, kuri sudaro galimybes teikti sveikatinimo paslaugas vietos senjorams, neįgaliesiems. Organizacija uždirba lėšas, išlaiko darbo vietas, paslaugomis naudojasi  ne tik vietos gyventojai, bet ir kauniečiai, kitų   apylinkių gyventojai. Organizacija taip pat teikia akredituotas socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems.

Po to aplankėme Zapyškio bendruomenę. Projektų dėka buvo pastatytas naujas pastatas kuriame įsikūrė VšĮ Zapyškio bendruomenės paslaugų centras. Jame veikia vaikų dienos centras, teikiamos skalbimo ir prausimosi paslaugos, bei teikiamos laidojimo paslaugos. Viešąją įstaigą įkūrė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios parapija ir Zapyškio bendruomenės centras, siekiant išspręsti tam tikras seniūnijos socialines problemas. Susipažinę su bendruomenės vykdomomis paslaugomis aplankėme fotomenininko A. Sutkaus lauko galeriją.

Pietavome išskirtinėje vietoje restorane „SCENA“, kuriame mus pasitiko nuostabi savininkė Aistė Venskutonienė. Ji pristatė kaip įgyvendino savo svajonę ir įkūrė šį nuostabų restoraną. Šią svajonę įgyvendino panaudodama Kauno r. VVG lėšas, skirtas vietos projektams finansuoti,  žinoma, teko prisidėti ir savo lėšomis. Šiame restorane maistas gaminamas ant žarijų ir labai daug dėmesio skiriama maisto kokybei. Visus svečius restorano savininkė nustebino savo balsu. Turėjome galimybę išgirsti keletą atliekamų jos dainų ir pasijusti kaip tikroje scenoje.

Papietavę restorane „SCENA“ aplankėme miestelio išskirtinę vietą - Zapyškio bažnyčią. Po to aplankėme įkurtą kūrybos erdvę vaikams ir šeimoms VšĮ „Kūrybos ir užimtumo stuba“. Viena iš įkūrėjų papasakojo kaip, norėdama įdomios veiklos su vaikais, kartu su penkiomis mamomis pradėjo įgyvendinti daugybė idėjų Zapyškyje. Jos organizuoja stovyklas, edukacines programas, pasistatę lauko pečių ir kepa picas. Iš vieno verslininko įstaiga gavo dovanų pastatą ir čia sukūrė tikrą kūrybos erdvę.

Iš Zapyškio nuvykome į kitoje Nemuno pusėje esantį Kulautuvos miestelį, kuris yra pripažintas Lietuvos kurortine teritorija. Mus pasitiko Kulautuvos miestelio seniūnė Dalia Šiušienė, kuri aktyviai bendradarbiauja su vietos miestelio bendruomene ir dalyvauja bendruomeninėje veikloje. Ji su gidu pristatė Kulautuvos miestelio istoriją. Aplankėme po gaisro atstatytą  Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, atsigėrėme Kulautuvos biuvetėje mineralinio vandens. Toliau patraukėme į miestelio parką kur turėjome galimybę susipažinti ir išbandyti diskgolfo žaidimą. Pilni įspūdžių išvykome namo į savo gimtąjį Lazdijų kraštą.

Dėkojame Kauno r. VVG pirmininkei Kristinai Švedaitei bei visiems, kuriuos sutikome šioje kelionėje už šiltą priėmimą ir pasidalijimą  gerąja projektų įgyvendinimo patirtimi.

Kelionė organizuota įgyvendinant  teritorinio bendradarbiavimo projektą „Pažangaus kaimo tinklaveikos kūrimas“. Projekto vykdytojas Kauno r. VVG, partneriai Druskininkų VVG, Panevėžio r. VVG, Dzūkijos VVG. Projekto dėka 28 kaimo bendruomeninės organizacijos iš Druskininkų, Kauno r. , Lazdijų r., Panevėžio r. kūrė savo veiklos strategijas ir vyksta vieni pas kitus semtis patirties.